LISTA OSÓB KTÓRYCH PRACE ZOSTAŁY WYBRANE NA WYSTAWĘ XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RYSUNKU WĘGLEM  Łęczna 2019 pn.: RADOŚĆ

 

B

BRODZICKA JULIA LAT 18- KRAKÓW

BOBEŁA JACEK LAT 8- POLKOWICE

BOGUSZ LAT ALICJA 13 –WROCŁAW

BOROWIEC DAMIAN LAT 9 – ŁĘCZNA

BEŁŻEK LENA LAT 11- BIŁGORAJ

C

CHOMICKA EWA LAT 8- ŚWIDNIK

CHMIELARZ LENA LAT 14- PARZĘCZEW

D

DZIADKO SYZMON LAT 5- PUCHACZÓW

DOBRZYŃSKA ZUZANNA LAT 9- BIŁGORAJ

F

FRĄCZ DOMINIKA LAT  7- GRĘBOCIN

FURMANEK JULIA LAT 7- BIŁGORAJ

FLOR LAT ALICJA 11 – BIŁGORAJ

G

GĘBAL NATALIA LAT 17- LUBARTÓW

GÓRECKA ANNA LAT 6- WARSZAWA

GOLAL EMILIA LAT 14- PUCHACZÓW

GŁĄB MARTA LAT 8- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

H

HAŁASA MARTA LAT 15- BIŁGORAJ

HOTKOWSKA WIKTORIA LAT 16- RADZIEJOWICE

J

JODŁOWSKA ALICJA LAT 6- ŚWIDNIK

JUSIAK AMELIA LAT 11- LUBLIN

K

KUŻNIAK NATALIA LAT 18- BESKO

KASPRZAK KAMILA LAT 10- ŚWIDNIK

KOZIEŁ-TOMLINSON AMELIA LAT  7- ŁĘCZNA

KOLESNIKOVA MILANIA LAT  8- WARSZAWA

KNAP MARCELINA LAT 8- BIŁGORAJ

L

LEWIN DARYNA LAT 27- LUBARTÓW

Ł

ŁAWNIK DOMINIKA LAT 8 - MILEJÓW

M

MIELCZAREK WERONIKA LAT 17- WAŁBRZYCH

MUCHA NATALIA LAT 12- BIŁGORAJ

MALICKA LENA LAT 7- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

MARKOWICZ ROZALIA LAT 10- BIŁGORAJ

MAZIARZ LENA LAT 9- BRUSY

MATEJKO EWELINA LAT 10- MIĘDZYRZEC PODLASKI

MIELNICZUK MAJA LAT 10- NOWY DWÓR MAZOWIECKI

O

OBSZYŃSKA LILIANNA LAT 7- BIŁGORAJ

OŁÓW NATALIA LAT 9- DŁUGOSIODŁO

P

PURGAL IZABELA LAT 45- CZĘSTOCHOWA

PANASIUK NIKOLA LAT  7- ŁĘCZNA

PIZNAL ZOFIA LAT 12 – MYSŁOWICE

PAWLOS WERONIKA LAT 14- BIŁGORAJ

R

ROGALSKI PAWEŁ LAT 8- DŁUGOSIODŁO

ROSIŃSKA ZOFIA LAT 8- DŁUGOSIODŁO

ROMANIAK ZUZANNA LAT 8- BIŁGORAJ

RADKO JULIA LAT 12 – DUBIENKA

S

STRZAŁKA JULIA LAT 16- DĘBICA

SZYMAŃSKA MAJA LAT 15- DWÓR MAZOWIECKI

SZYMANIK ELŻBIETA LAT 16- BIŁGORAJ

SOWA EMILIA LAT 11- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

SZYK BARBARA LAT 11- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

ŚWIDERSKA HANNA LAT 11- LUBARTÓW

SKUBIS OLGA LAT 6- BIŁGORAJ

STANKIEWICZ LENA LAT 7- NOWY DWÓR MAZOWIECKI

SITARCZUK ANTONINA LAT 9- DUBIENKA

STYRCZULA OLIWIA LAT 13 ZAKOPANE

SZINDLER MARTA LAT 13 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

STASIAK KARINA LAT 10- ŁĘCZNA

SZTUK ALICJA LAT 9- LUBARTÓW

SZMORĄG MICHAŁ  LAT  9- WROCŁAW

SŁOWIK KAROLINA LAT 10- KRAKÓW

T

TUROWSKI DAWID LAT 8- DŁUGOSIODŁO

TYCZKOWSKI MARCEL LAT 10- WROCŁAW

TOPOLEWSKA ZUZANNA LAT 13 - NOWY DWÓR MAZOWIECKI

TABAKA BORYS  LAT 10 – SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

W

WOJCIECHOWSKA IGA LAT 7- GRĘBOCIN

WYSOCKA LILIANNA LAT 9- KRAKÓW

WRONA NINA LAT 11- MYSŁOWICE

Z

ZGIERSKA ALEKSANDRA LAT 12- ŁĘCZNA

Wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem pn.:”Radość”

Protokół

z XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2019 pod nazwą RADOŚĆ, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.   Na konkurs napłynęło 472 prace,nie zakwalifikowano do oceny 16 prac niezgodnych z regulaminem (niewłaściwy format i technika). W dniu 10 lipca w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej Jury złożone z Artystów uczestniczących w XV Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2019 dokonało wyboru 94 prac na wystawę pokonkursową,  z których wybrano 27 prac przyznając autorom nagrody i wyróżnienia w pięciu grupach wiekowych :

 Grupa wiekowa 5-8 lat

 I miejsce

Anna Łempińska lat 6 Chorzów

 II miejsce

Maria Furgal lat 7 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

III miejsce

Łucja Pachuta lat 8 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

 Wyróżnienie

Oktawia Bieniecka lat 8  Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

Alicja Psiuk lat 8 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Grupa wiekowa 9-10 lat

 I miejsce

Lena Kanty lat 10 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

 II miejsce

Oliwia Nowacka lat 10 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

III miejsce

 Dominika Radowska lat 10 Centrum Kultury  w Łęcznej/ opiekun Paweł Brodzisz

Wyróżnienie

Aleksandra Rudnik lat 9 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Miastku/ opiekun Marzena Kowalczyk

Błażej Gleń lat 9 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Antonina Alczyk lat 9 Zespół Szkolno Przedszkolny we Wrocławiu/ opiekun Iwona Tarnowska

Grupa wiekowa 11- 14 lat

I miejsce ex aequo

Barbara Kowalska lat 14 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ opiekun Hanna Gancarczyk

Aleksandra Górka lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 II miejsce

Katarzyna Włodarczyk lat 12 Szkoła Podstawowa w Miszkowicach/ opiekun Aldona Ochmańska

 Wyróżnienie

Mikołaj Żmuda-Trzebiatowski lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

Karolina Kapel lat 13 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Zakopane/ opiekun Wojciech Sikorski

Zuzanna Mamica lat 13 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 Grupa wiekowa 15-18 lat

 I miejsce:

Bartosz Rola lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 II miejsce:

Emilia Gałka lat 17 Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju/ opiekun Ewa Jargieło- Ćwik

III miejsce:

Marta Urbańska lat 18 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ Hanna Gancarczyk

Wyróżnienie:

Krzysztof Jankowski lat 18 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Kornelia Kwaśna lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 

 

 Grupa wiekowa powyżej 18 lat

 I miejsce ex aequo:

Malwina Zajączkowska lat 34 Piekary Śląskie

Paulina Dzwonkowska lat 19 Kościerzyna

 II Miejsce:

Wanda Musiał lat 65 Dąbrowa

 III miejsce:

Wiesław Wojciechowski lat 61 Legnica

Wyróżnienie:

Ignacy Pałka lat 71 Przytyk

 

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego

 

JURY KONKURSU:

Alina Modyrka  - Ukraina

Gretty Papiu  - Rumunia 

Eszter Lang - Węgry

Olga Daniliuk - Białoruś

Nicolae Suciu - Rumunia 

Agnieszka Wróblewska - Polska

Maria Zuzańska - prezes Stowarzyszenia

Dorota Bogucka - wiceprezes Stowarzyszenia

Robert Znajomski - wiceprezes Stowarzyszenia

Paweł Brodzisz - skarbnik Stowarzyszenia

Małgorzata Ostasz-Szeliga - sekretarz Stowarzyszenia

 

Relacje - "Działo się działo..."



Twórczość

Okruszek

Chciałam dotknąć dłonią

Twojego policzka.
Zatrzymało mnie w pól drogi
Niechętne spojrzenie.
Ręka opadła.
Schylam się, by podnieść
Niewidzialny okruszek

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.