W dniu 30 czerwca 2021 r. o godz. 17.45 lub w drugim terminie o godz. 18.15 w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej ul. Górnicza 12 odbędzie się Walne Zgromadzenie Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

 
W wieku 53 lat zmarł nasz kolega śp. Robert Znajomski, wieloletni nauczyciel i artysta.
Wyrazy współczucia i żalu Rodzinie oraz najbliższym składa Zarząd oraz członkowie Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.
 
Robert Znajomski – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmował się: malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią oraz mailartem. Zorganizował kilkadziesiąt (ponad 50) wystaw indywidualnych i uczestniczył w ponad 500 wystawach zbiorowych i projektach zarówno w kraju jak i za granicą. Był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie, wiceprezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, członkiem międzynarodowego ruchu International Union of Mail-Artists IUOMA oraz Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali ZŁOM. Był nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
    We własnej twórczości dominującą tematyką jego prac była szeroko rozumiana natura i jej modyfikacje poprzez formy geometryczne do abstrakcji włącznie. W malarstwie główny nacisk stawiał na kolor, który stanowił dla niego źródło inspiracji. W rysunku interesowała go linia, a tematem był człowiek i przedmiot.


Maria Zuzańska - prezes Stowarzyszenia

Dorota Bogucka - wiceprezes Stowarzyszenia

Beata Smosarska - wiceprezes Stowarzyszenia

Paweł Brodzisz - skarbnik Stowarzyszenia

Małgorzata Ostasz-Szeliga - sekretarz Stowarzyszenia

 

Twórczość

Byłam niesforna...

Byłam niesforna
Na koniu bujanym drewnianej postury
śpiewałam piosenki
Każdego lata piegami okryta, radością ubrudzona
Biegałam
Jestem niesforna..
Przy łóżeczku coś nucę
Dla kogoś...
05.06.2005r.

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.