LISTA OSÓB KTÓRYCH PRACE ZOSTAŁY WYBRANE NA WYSTAWĘ XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RYSUNKU WĘGLEM  Łęczna 2019 pn.: RADOŚĆ

 

B

BRODZICKA JULIA LAT 18- KRAKÓW

BOBEŁA JACEK LAT 8- POLKOWICE

BOGUSZ LAT ALICJA 13 –WROCŁAW

BOROWIEC DAMIAN LAT 9 – ŁĘCZNA

BEŁŻEK LENA LAT 11- BIŁGORAJ

C

CHOMICKA EWA LAT 8- ŚWIDNIK

CHMIELARZ LENA LAT 14- PARZĘCZEW

D

DZIADKO SYZMON LAT 5- PUCHACZÓW

DOBRZYŃSKA ZUZANNA LAT 9- BIŁGORAJ

F

FRĄCZ DOMINIKA LAT  7- GRĘBOCIN

FURMANEK JULIA LAT 7- BIŁGORAJ

FLOR LAT ALICJA 11 – BIŁGORAJ

G

GĘBAL NATALIA LAT 17- LUBARTÓW

GÓRECKA ANNA LAT 6- WARSZAWA

GOLAL EMILIA LAT 14- PUCHACZÓW

GŁĄB MARTA LAT 8- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

H

HAŁASA MARTA LAT 15- BIŁGORAJ

HOTKOWSKA WIKTORIA LAT 16- RADZIEJOWICE

J

JODŁOWSKA ALICJA LAT 6- ŚWIDNIK

JUSIAK AMELIA LAT 11- LUBLIN

K

KUŻNIAK NATALIA LAT 18- BESKO

KASPRZAK KAMILA LAT 10- ŚWIDNIK

KOZIEŁ-TOMLINSON AMELIA LAT  7- ŁĘCZNA

KOLESNIKOVA MILANIA LAT  8- WARSZAWA

KNAP MARCELINA LAT 8- BIŁGORAJ

L

LEWIN DARYNA LAT 27- LUBARTÓW

Ł

ŁAWNIK DOMINIKA LAT 8 - MILEJÓW

M

MIELCZAREK WERONIKA LAT 17- WAŁBRZYCH

MUCHA NATALIA LAT 12- BIŁGORAJ

MALICKA LENA LAT 7- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

MARKOWICZ ROZALIA LAT 10- BIŁGORAJ

MAZIARZ LENA LAT 9- BRUSY

MATEJKO EWELINA LAT 10- MIĘDZYRZEC PODLASKI

MIELNICZUK MAJA LAT 10- NOWY DWÓR MAZOWIECKI

O

OBSZYŃSKA LILIANNA LAT 7- BIŁGORAJ

OŁÓW NATALIA LAT 9- DŁUGOSIODŁO

P

PURGAL IZABELA LAT 45- CZĘSTOCHOWA

PANASIUK NIKOLA LAT  7- ŁĘCZNA

PIZNAL ZOFIA LAT 12 – MYSŁOWICE

PAWLOS WERONIKA LAT 14- BIŁGORAJ

R

ROGALSKI PAWEŁ LAT 8- DŁUGOSIODŁO

ROSIŃSKA ZOFIA LAT 8- DŁUGOSIODŁO

ROMANIAK ZUZANNA LAT 8- BIŁGORAJ

RADKO JULIA LAT 12 – DUBIENKA

S

STRZAŁKA JULIA LAT 16- DĘBICA

SZYMAŃSKA MAJA LAT 15- DWÓR MAZOWIECKI

SZYMANIK ELŻBIETA LAT 16- BIŁGORAJ

SOWA EMILIA LAT 11- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

SZYK BARBARA LAT 11- SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

ŚWIDERSKA HANNA LAT 11- LUBARTÓW

SKUBIS OLGA LAT 6- BIŁGORAJ

STANKIEWICZ LENA LAT 7- NOWY DWÓR MAZOWIECKI

SITARCZUK ANTONINA LAT 9- DUBIENKA

STYRCZULA OLIWIA LAT 13 ZAKOPANE

SZINDLER MARTA LAT 13 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

STASIAK KARINA LAT 10- ŁĘCZNA

SZTUK ALICJA LAT 9- LUBARTÓW

SZMORĄG MICHAŁ  LAT  9- WROCŁAW

SŁOWIK KAROLINA LAT 10- KRAKÓW

T

TUROWSKI DAWID LAT 8- DŁUGOSIODŁO

TYCZKOWSKI MARCEL LAT 10- WROCŁAW

TOPOLEWSKA ZUZANNA LAT 13 - NOWY DWÓR MAZOWIECKI

TABAKA BORYS  LAT 10 – SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

W

WOJCIECHOWSKA IGA LAT 7- GRĘBOCIN

WYSOCKA LILIANNA LAT 9- KRAKÓW

WRONA NINA LAT 11- MYSŁOWICE

Z

ZGIERSKA ALEKSANDRA LAT 12- ŁĘCZNA

Wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem pn.:”Radość”

Protokół

z XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2019 pod nazwą RADOŚĆ, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.   Na konkurs napłynęło 472 prace,nie zakwalifikowano do oceny 16 prac niezgodnych z regulaminem (niewłaściwy format i technika). W dniu 10 lipca w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej Jury złożone z Artystów uczestniczących w XV Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2019 dokonało wyboru 94 prac na wystawę pokonkursową,  z których wybrano 27 prac przyznając autorom nagrody i wyróżnienia w pięciu grupach wiekowych :

 Grupa wiekowa 5-8 lat

 I miejsce

Anna Łempińska lat 6 Chorzów

 II miejsce

Maria Furgal lat 7 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

III miejsce

Łucja Pachuta lat 8 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

 Wyróżnienie

Oktawia Bieniecka lat 8  Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

Alicja Psiuk lat 8 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Grupa wiekowa 9-10 lat

 I miejsce

Lena Kanty lat 10 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

 II miejsce

Oliwia Nowacka lat 10 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

III miejsce

 Dominika Radowska lat 10 Centrum Kultury  w Łęcznej/ opiekun Paweł Brodzisz

Wyróżnienie

Aleksandra Rudnik lat 9 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Miastku/ opiekun Marzena Kowalczyk

Błażej Gleń lat 9 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Antonina Alczyk lat 9 Zespół Szkolno Przedszkolny we Wrocławiu/ opiekun Iwona Tarnowska

Grupa wiekowa 11- 14 lat

I miejsce ex aequo

Barbara Kowalska lat 14 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ opiekun Hanna Gancarczyk

Aleksandra Górka lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 II miejsce

Katarzyna Włodarczyk lat 12 Szkoła Podstawowa w Miszkowicach/ opiekun Aldona Ochmańska

 Wyróżnienie

Mikołaj Żmuda-Trzebiatowski lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

Karolina Kapel lat 13 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Zakopane/ opiekun Wojciech Sikorski

Zuzanna Mamica lat 13 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 Grupa wiekowa 15-18 lat

 I miejsce:

Bartosz Rola lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 II miejsce:

Emilia Gałka lat 17 Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju/ opiekun Ewa Jargieło- Ćwik

III miejsce:

Marta Urbańska lat 18 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ Hanna Gancarczyk

Wyróżnienie:

Krzysztof Jankowski lat 18 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Kornelia Kwaśna lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 

 

 Grupa wiekowa powyżej 18 lat

 I miejsce ex aequo:

Malwina Zajączkowska lat 34 Piekary Śląskie

Paulina Dzwonkowska lat 19 Kościerzyna

 II Miejsce:

Wanda Musiał lat 65 Dąbrowa

 III miejsce:

Wiesław Wojciechowski lat 61 Legnica

Wyróżnienie:

Ignacy Pałka lat 71 Przytyk

 

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego

 

JURY KONKURSU:

Alina Modyrka  - Ukraina

Gretty Papiu  - Rumunia 

Eszter Lang - Węgry

Olga Daniliuk - Białoruś

Nicolae Suciu - Rumunia 

Agnieszka Wróblewska - Polska

Maria Zuzańska - prezes Stowarzyszenia

Dorota Bogucka - wiceprezes Stowarzyszenia

Robert Znajomski - wiceprezes Stowarzyszenia

Paweł Brodzisz - skarbnik Stowarzyszenia

Małgorzata Ostasz-Szeliga - sekretarz Stowarzyszenia

 

Twórczość

patrzysz na mnie

patrzysz na mnie

czuję jak
moja kobiecość
znika
zawstydzona
dlaczego
patrzysz na mnie
tak
że rosną mi
skrzydła anioła
nie wiesz?
to tak boli
3.02.2005

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.