W wieku 53 lat zmarł nasz kolega śp. Robert Znajomski, wieloletni nauczyciel i artysta.
Wyrazy współczucia i żalu Rodzinie oraz najbliższym składa Zarząd oraz członkowie Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.
 
Robert Znajomski – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmował się: malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią oraz mailartem. Zorganizował kilkadziesiąt (ponad 50) wystaw indywidualnych i uczestniczył w ponad 500 wystawach zbiorowych i projektach zarówno w kraju jak i za granicą. Był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie, wiceprezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, członkiem międzynarodowego ruchu International Union of Mail-Artists IUOMA oraz Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali ZŁOM. Był nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
    We własnej twórczości dominującą tematyką jego prac była szeroko rozumiana natura i jej modyfikacje poprzez formy geometryczne do abstrakcji włącznie. W malarstwie główny nacisk stawiał na kolor, który stanowił dla niego źródło inspiracji. W rysunku interesowała go linia, a tematem był człowiek i przedmiot.


Twórczość

tak ci do twarzy...

tak ci do twarzy

w pociemniałych nocą
zieleniach
ogień rozjaśnia
skrawek kosmosu
tylko czemu właśnie dziś
noc jest najkrótsza
gdy z odwagą
wypowiadam zaklęcia
czułością słów
dotykając
twojej wyobraźni

24.06.2006

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.