W wieku 53 lat zmarł nasz kolega śp. Robert Znajomski, wieloletni nauczyciel i artysta.
Wyrazy współczucia i żalu Rodzinie oraz najbliższym składa Zarząd oraz członkowie Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.
 
Robert Znajomski – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmował się: malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią oraz mailartem. Zorganizował kilkadziesiąt (ponad 50) wystaw indywidualnych i uczestniczył w ponad 500 wystawach zbiorowych i projektach zarówno w kraju jak i za granicą. Był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie, wiceprezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, członkiem międzynarodowego ruchu International Union of Mail-Artists IUOMA oraz Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali ZŁOM. Był nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
    We własnej twórczości dominującą tematyką jego prac była szeroko rozumiana natura i jej modyfikacje poprzez formy geometryczne do abstrakcji włącznie. W malarstwie główny nacisk stawiał na kolor, który stanowił dla niego źródło inspiracji. W rysunku interesowała go linia, a tematem był człowiek i przedmiot.


Twórczość

Za chałupą w dali...

Za chałupą w dali

ściana lasu

od zawsze cisza

po łące się ścieli

mgły przytulone

nad stawem

ptak zamilkł

tylko komar

natrętny brzęczy

barwy poszarzały

ściemnia się

jak spojrzeć

duże kopice siana

wyniosłe do nieba

i tylko pogłos

od wsi

ni stąd ni zowąd

pies zawył

na śmierć mówią

wszystko po sobie

rytmem odwiecznym

poranki i zmierzchy

nie bardzo-rozumiesz-

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.