W wieku 53 lat zmarł nasz kolega śp. Robert Znajomski, wieloletni nauczyciel i artysta.
Wyrazy współczucia i żalu Rodzinie oraz najbliższym składa Zarząd oraz członkowie Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.
 
Robert Znajomski – absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmował się: malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią oraz mailartem. Zorganizował kilkadziesiąt (ponad 50) wystaw indywidualnych i uczestniczył w ponad 500 wystawach zbiorowych i projektach zarówno w kraju jak i za granicą. Był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie, wiceprezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, członkiem międzynarodowego ruchu International Union of Mail-Artists IUOMA oraz Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali ZŁOM. Był nauczycielem plastyki w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.
    We własnej twórczości dominującą tematyką jego prac była szeroko rozumiana natura i jej modyfikacje poprzez formy geometryczne do abstrakcji włącznie. W malarstwie główny nacisk stawiał na kolor, który stanowił dla niego źródło inspiracji. W rysunku interesowała go linia, a tematem był człowiek i przedmiot.


Twórczość

Cisza...

Cisza

Jesienne południe
Późne pszczoły na sfatygowanych kwiatach

Leniwieję w słońcu
głaszcząc rżysko pod włos �

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.