Wyniki XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem pn.:”Radość”

Protokół

z XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem - Łęczna 2019 pod nazwą RADOŚĆ, ogłoszonego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.   Na konkurs napłynęło 472 prace,nie zakwalifikowano do oceny 16 prac niezgodnych z regulaminem (niewłaściwy format i technika). W dniu 10 lipca w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej Jury złożone z Artystów uczestniczących w XV Międzynarodowym Plenerze Artystycznym Łęczna 2019 dokonało wyboru 94 prac na wystawę pokonkursową,  z których wybrano 27 prac przyznając autorom nagrody i wyróżnienia w pięciu grupach wiekowych :

 Grupa wiekowa 5-8 lat

 I miejsce

Anna Łempińska lat 6 Chorzów

 II miejsce

Maria Furgal lat 7 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

III miejsce

Łucja Pachuta lat 8 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

 Wyróżnienie

Oktawia Bieniecka lat 8  Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

Alicja Psiuk lat 8 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

Grupa wiekowa 9-10 lat

 I miejsce

Lena Kanty lat 10 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Anna Świca

 II miejsce

Oliwia Nowacka lat 10 Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku/ opiekun Renata Szuryga

III miejsce

 Dominika Radowska lat 10 Centrum Kultury  w Łęcznej/ opiekun Paweł Brodzisz

Wyróżnienie

Aleksandra Rudnik lat 9 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Miastku/ opiekun Marzena Kowalczyk

Błażej Gleń lat 9 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Antonina Alczyk lat 9 Zespół Szkolno Przedszkolny we Wrocławiu/ opiekun Iwona Tarnowska

Grupa wiekowa 11- 14 lat

I miejsce ex aequo

Barbara Kowalska lat 14 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ opiekun Hanna Gancarczyk

Aleksandra Górka lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 II miejsce

Katarzyna Włodarczyk lat 12 Szkoła Podstawowa w Miszkowicach/ opiekun Aldona Ochmańska

 Wyróżnienie

Mikołaj Żmuda-Trzebiatowski lat 12 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

Karolina Kapel lat 13 Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu Zakopane/ opiekun Wojciech Sikorski

Zuzanna Mamica lat 13 Piątkowskie Centrum Kultury w Poznaniu/ opiekun Anna Szyszka

 Grupa wiekowa 15-18 lat

 I miejsce:

Bartosz Rola lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 II miejsce:

Emilia Gałka lat 17 Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju/ opiekun Ewa Jargieło- Ćwik

III miejsce:

Marta Urbańska lat 18 Gminne Centrum Kultury w Radziejowicach/ Hanna Gancarczyk

Wyróżnienie:

Krzysztof Jankowski lat 18 Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju/ opiekun Irena Oręziak- Kupczak

Kornelia Kwaśna lat 18 Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie/ opiekun Izabella Dybała

 

 

 Grupa wiekowa powyżej 18 lat

 I miejsce ex aequo:

Malwina Zajączkowska lat 34 Piekary Śląskie

Paulina Dzwonkowska lat 19 Kościerzyna

 II Miejsce:

Wanda Musiał lat 65 Dąbrowa

 III miejsce:

Wiesław Wojciechowski lat 61 Legnica

Wyróżnienie:

Ignacy Pałka lat 71 Przytyk

 

Realizacja zadania współfinansowana ze środków finansowych Gminy Łęczna i Powiatu Łęczyńskiego

 

JURY KONKURSU:

Alina Modyrka  - Ukraina

Gretty Papiu  - Rumunia 

Eszter Lang - Węgry

Olga Daniliuk - Białoruś

Nicolae Suciu - Rumunia 

Agnieszka Wróblewska - Polska

Twórczość

Pytam...

Pytam

czy mogę cię kochać
od razu żałując odwagi
Bez pozwolenia
tylko ciebie i ciebie chcę
Przeliczam na sens życia
Na oddech wymieniam

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.